روانشناس خوب در شمال تهران

فرزندمان ممکن است دچار مشکلات روانشناسی و یا اختلالاتی شده باشند و حتی ممکن است علائم خاصی را در کودکمان مشاهده کنیم، که از آن پس باید به دنبال راه حل و یا یک روانشناس خوب باشیم، اما چه زمانی و با مشاهده کدام علائم باید به دنبال درمان های روانشناسی برویم و یا ویژگی های یک روانشناس خوب چیست؟ این نگرانی کاملا طبیعی است که افراد به هر روانشناس و یا کلینیک روانشناسی مراجعه نمی کنند، در ادامه به مهمترین مسائلی که هر فرد باید قبل از مراجعه به مرکز روانشناسی باید بداند، اشاره خواهد شد:

نحوه برخورد با کودک خجالتی از نظر یک روانشناس

play_circle_filled
pause_circle_filled
نحوه برخورد با کودکان خجالتی
volume_down
volume_up
volume_off

نظر یک روانشناس خوب درباره افزایش اعتماد به نفس

یکی از مهم ترین نکات در حوزه روانشناسی که از سوی والدین بسیار مورد سوال قرار می گیرد، نحوه افزایش اعتماد به نفس از دوران کودکی است، به اصلاح چگونه اعتماد به نفس کودکان را از بچگی افزایش دهیم؟ در ویدئوی زیر خانم آمنه ذاکری در این باره صحبت کرده اند.

در ادامه مطلب، ویژگی های یک روانشناس خوب و یا یک مرکز روانشناسی خوب بیان خواهد شد:

ویژگی های یک روانشناس خوب

یک روانشناس علاه بر علم و آگاهی لازم دربره این علم باید تجربه کافی و مهارت اجتماعی فوق العاده ای در گرفتن ارتباط با بیمار داشته باشد، زیرا روانشناسی تنها یک حرفه نیست بلکه یک ارتباط ذهنی است که باید روانشناس خوب این کار را انجام دهد، در ادامه مجموعه ای از ویژگی های یک روانشناس خوب بیان خواهد شد.

 • توانایی برقراری ارتباط با مراجعان

به طور کلی ارتباطات برای هر حرفه و شغلی بسیار تاثیر گذار است، اما در حرفه روانشناسی این مسئله بسیار حائز اهمیت است و اگر روانشناس نتواند ارتباط با مراجعه کننده خود برقرار کند، هیچ نتیجه ی مطلوبی دریافت نخواهد کرد.

روانشناس-خوب-در-شمال-تهران

زیرا تنها راهی که می توان متوجه مشکل اصلی و اساسی بیمار شد، ایجاد ارتباط با وی است تا اطمینان حاصل شده  وآنچه که لازم است رابگوید و هیچ چیز را پنهان نکند، اگر روانشناس خوب نتواند ارتباط لازم را بگیرد و یا به هر علتی بیمار به وی اعتماد نکند، جلسه درمانی فایده ای نخواهد داشت زیرا بیمار همه چیز را نگفته است، بنابراین نتیجه گیری و بررسی وضعیت توسط روانشناس بی فایده خواهد بود.

 • روحیه پژوهشی روانشناس

مهم نیست که نقش شما در روانشناس یک فرد چیست، آنچه مهم است آن است که تحقیقات نقش مهمی در حل یک مسئله ی روانشناسی دارد. بررسی و تحقیق درباره تجربه روانشناسان دیگر با مسئله ای خاص، چگونه و از کجا باید اطلاعات جمع آوری شود؟ و…یک روانشناس خوب باید روحیه ی پژوهشی و حل مسئله داشته باشد، زیرا در هر مشاوره ممکن است با موردی کاملا متفاوت  وجدید برخورد کند، بنابراین نبایدتنها با اطلاعات گذشته اکتفا کند، بلکه باید به دنبال یافتن اطلاعات  آگاهی های جدید نیز باشد.

 • حافظ و امین مراجعه کننده باشد.

روانشناسان مسئولیت عظیمی دارند، آنها توانایی تغییر زندگی افراد را دارند و مرتبا در ارتباط با آسیب پذیر ترین افراد هستند، اینکه بتوانند باعث آرامش و احساس امنیت حال مراجعان خود باشند، بسیار حائز اهمیت است.

نکته ی مهم دیگر این است که حس امنیت را باید به بیمار خود با روش هایی منتقل کند تا یک جلسه روانشناسی خوب را بگذرانند.

 • صبر

تکمیل یک پروژه روانشاسی چه به صورت تحقیقاتی و یا حتی در ارتباط مستقیم با بیمار و دریافت نتیجه، ممکن است چند سال طول بکشد، اما برای دریافت نتایج تاثیر گذار و مطلوب باید صبر یک روانشناس زیاد باشد.

گاهی اوقات لازم است یک بیمار را در دوره های زمانی مختلف در مقابله با افراد گوناگون بررسی کنند و حتی سال ها بیمار را در محیط های گوناگون، خانواده، مدرسه، زندگی زناشویی و.. بررسی کند،   بنابراین صبر عامل مهمی در دریافت نتیجه مطلوب است.

مقالات مفید:

پرسش و پاسخ روانشناسی

بهترین-روانشناس-خانم-کودکا-در-شریعتی

بهترین-روانشناس-خانم-کودکا-در-شریعتی

 • توانایی حل مسئله

مانند هر حرفه ی دیگری ممکن است یک مسئله ی روانشناسی آن طور که برنامه ریزی شده، پیش نرود. در این صورت باید روانشناس، توانایی حل مسائل به وجود آمده را داشته باشد و تداخلی در روند آن ایجاد نکند.

 • انعطاف پذیری

صرف نظر از تخصص خاص یک روانشناس، در یک شرایط روانشاسی و بالینی، روانشناس باید هنگام کار با مراجعه کننده ، به طور مرتب باید بین احساسات و عقل، تعادل برقرار کند. مهم است که یک روانشناس خوب، زود قضاوت نکرده و یا نسبت به مسائل عنان شده عاطفی نشود تا بتواند منطقی و بهترین تصمیم را با تکیه بر عمل روانشناسی بگیرد.

و همینطور باید یک روانشاس، در شرایط خاص منعطف باشد و اما مرزهای مشخصی نیز داشته باشند.

علاوه بر ویژگی های گفته شده، ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که نمی توان تمامی این ویژگی ها را ذکر کرد، اما در ادامه به صورت خلاصه به چندین ویژگی مهم دیگر یک روانشناس خوب پرداخته خواهد شد:

 • شنونده خوب بودن
 • داشتن ماهیت کنجکاوی
 • خود شناسی
 • ثبات عاطفی
 • دادن حس اختیار به مراجعه کننده
 • تبادل حس راحتی به بیمار
 • و…

راه های ارتباطی با کلینیک روانشناسی آرام:
22260067 و 22260069 – 021

روانشناسی از آن جهت که در ارتباط با انسان و ذهن پیچیده وی است، باید به صورت کاملا حرفه ای با مسائل آن برخورد کرد و فردی که قرار است به عنوان یک درمانگر نقش ایفا کند، باید مجموعه ای از ویژگی هارا داشته باشد تا بتواند تاثیر مثبتی بر بیمار بگذارد. در این مطلب، مهم ترین ویژگی های یک روانشناس خوب است بیان شد، تا در صورتی که به دنبال درمان حل مشکلات روانشاسی خود بودید، بتوانید با بررسی چندین ویژگی مشخص، بهترین روانشناس کودک و نوجوان را بیابید.

پاسخ

9 − 3 =

Call Now Button