اجتناب از رفتن به مدرسه علل زیادی دارد که باید علت شناسایی شده وسپس درمان انجام شود، علت هایی همچون : مواجه شدن با شرایط جدید، خجالتی بودن کودک، حس تمام شدن بازی و سرگرمی، عدم توانایی در پیدا کردن دوست، اضطراب زیاد و.. لطفا مقاله با کودکی که مدرسه نمی رود چه باید کرد؟ را بخوانید .

والدین نباید با برخورد نامناسب و یا تهدید با کودک خود مقابله کنند، بلکه شرایط عادی زندگی را حفظ کرده و آمادگی لازم را در کودک به وجود بیاورند و در صورتی که همچنان کودک اجتناب کرد، محدودیت هایی را برای وی به وجود بیاورید تا بدین صورت کودک متوجه ناراحتی والدین شود.

به هیچ وجه به کودک در تنهایی و حتی در حضور دیگران نگویید :خجالتی!

با کودک جدال و مقابله نکنید.

محیط و شرایطی را به وجود بیاورید تا کودک خود اقدام به تعامل با دیگران کند تا با فشار شما.

از خاطرات خود که کودک بودید و خجالت می کشیدید، تعریف کنید.(چگونه می توان کودک خجالتی را اجتماعی کرد؟)

بله، با این روش وقوع و شدت حملات سردردهای میگرنی کاهش می یابد.

درمان با نوروفیدبک را می توان از 4 الی 5 سالگی تحت نظارت روانشناس  و پزشک انجام داد.

اغلب جلسات نوروفیدبک 30 الی 50 دقیقه طول خواهد کشید.

برای جواب قطعی باید بیمار به روانشاس مراجعه کرده و مشاوره لازم با وی انجام گیرد، اما به طور کلی بی اشتهایی شدید یکی از انواع اختلالات خوردن نیز می باشد.(اختلال خوردن )

از مهم ترین علائم آن : روابط ناپایدار، ترس از تنهایی، رفتار تحریک آمیز و پرخطر و.. است. ( نشانه های اختلال شخصیت)

تا کنون عوارض خاصی برای نوروفیدبک گزارش نشده است.

به طور معمول تعداد جلسات نوروفیدبک 20 تا 60 جلسه است، اما زمانی که بیمار به صورت حضوری مراجعه کند باتوجه به سن، شرایط زندگی و گستردگی اضطراب تعداد جلسات متفاوت خواهد شد.

به طور معمول تعداد جلسات نوروفیدبک 20 تا 60 جلسه است، اما زمانی که بیمار به صورت حضوری مراجعه کند باتوجه به سن، شرایط زندگی و میزان عدم تمرکز فرد و اثرات جانبی که در طول زندگی به وی وارد شده است، تعداد جلسات نوروفیدبک متفاوت است.

اینکه پسر شما در چه سنی است و دچار کدام نوع بیش فعالی است، بسیار مهم است. بنابراین نیاز به مراجعه حضوری و یا تماس با مرکز روانشناسی آرام است.(۲۲۲۶۰۰۶۷)

برخلاف بسیاری از روش های دارودرمانی، نوروفیدبک در دسته روش های دائمی و همیشگی قرار دارد و اثرات آن ماندگار است.

هزینه انجام هر جلسه نوروفیدبک به عواملی مختلفی بستگی دارد، بنابراین به هیچ وجه نمی توان حتی قبل از ملاقات بهترین روانشناس تهران و گفتگو وی با بیمار، هزینه قطعی را مشخص کرد، زیرا ممکن است تعداد جلسات درمانی متفاوت باشد و همینطور روش های درمانی مکمل نیز نیاز باشد.

تعیین هزینه نورفیدبک به: میزان تبحر روان درمانگر، استفاده از تجهیزات الکتریکی برای تشخیص بازخورد های مغز، موقعیت مکانی محل مطب یا درمانگاه مورد نظر، تعدد جلسات نوروفیدبک، میزان همکاری بیمار با روانشناس و دیگر عواملی که در برآورد هزینه جلسات نورفیدبک درمانی بستگی دارد.

نوروفیدبک کاربردهای فراوانی دارد، می توان از نورفیدبک برای درمان مشکلاتی مانند وسواس نیز استفاده کرد.

بله، فرزندشما باید به یک متخصص و روانشناس مراجعه کرده تا منشا ترس وعلل محرک آن بررسی و تشخیص داده شود تا روش های درمانی موثری مانند نوروفیدبک برای وی توصیه شود.

پرسش-و-پاسخ-روانشناسی

می توان برای مشاوره جهت شناسایی و رفع مشکلات روانشناسی ، به کارشناس حرفه ای روانشناسی مراجعه کنیم. برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با  کلینیک روانشناسی و نوروفیدبک درمانی آرام با شماره های : 22260067-021 و22260069-021 تماس بگیرید و یا اینستاگرام کلینیک آرام دنبال کنید.

Call Now Button