بهترین روانشناس در تهران

روانشناس درمانگری می باشد که به شما در ارتقای کیفیت و حل مشکلات زندگی کمک می کند . در شهر های بزرگ استرس های روزمره می تواند بیشتر باشد . بنابراین مراقبت از سلامت روح وروان اهمیت بسیاری خواهد داشت . مشاوره وکمک  گرفتن از دکتر روانشناس می تواند ساده ترین و کم خطر ترین شیوه مواجه با مشکلات باشد. یک زندگی به سادگی تحت تاثیر عوامل مختلف مثل افسردگی ، اضطراب ، و سایر مشکلات فردی و خانوادگی قرار می گیرد و این عوامل میزان رضایت فرد را از زندگی کاهش می دهد.  بهترین روانشناس در تهران به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات را حل کرده و احساس بهتری داشته باشید. بنابراین بسیاری از مشکلات ممکن است از نظر شما غیر قابل حل باشد اما به کمک یک روانشناس و علم روانشناسی می توانید به  به حل مشکلات امیدوار باشید.

انتخاب یک روانشناس خوب می تواند روند زندگی شما را به طور کلی عوض کند. در شهری مثل تهران انتخاب بهترین روانشناس می تواند از استرس های روزمره ی شما بکاهد. بهترین روانشناس در تهران کسی خواهد بود که بتواند چگونگی مقابله با استرس های هر روزه ی زندگی شهری را به شما آموزش داده و در موقعیت های دشوار به شما کمک کند.

انواع شاخه های روانشناسی

علم روانشناسی به شاخه های مختلفی تقسیم بندی می شود. توجه داشته باشید که مواردی که در زیر ذکر می کنیم اغلب خود دارای زیرشاخه های متعددی هستند.

 روانشناسی مشاوره


کسانی که به روانشناس به منظور انجام مشاوره مراجعه می کنند عموما دارای بیماری یا اختلال روانی خاصی نمی باشند، اما در مسیر زندگی خود مشکلاتی دارند که نیاز به انجام مشاوره با یک روانشناس دارند.

روانشناسی بالینی


عموما افرادی که دارای اختلالات خلقی و روانی هستند می بایست به یک روانشناس بالینی مراجعه نمایند. برای مثال کسانی که دارای بیماری پانیک هستند جهت انحام روان درمانی نزذ یک روانشناس بالینی  و یا روانپزشک می روند.

مشاوره تحصیلی


در این شاخه از علم روانشناسی نیز مشکلاتی که سبب عملکرد ضعیف افراد در مقوله یادگیری شده اند بررسی می شوند و در نهایت به رفع آنها پرداخته می شود.

روانشناسی شخصیت


این شاخه از علم روانشناسی متکی بر ارزیابی ویژگی های شخصیتی است. یک روانشناس شخصیت علاوه بر ارزیابی ویژگی های شخصیتی عواملی را که بر شخصیت انسان نیز تاثیر می گذارد، بررسی می کند. این عوامل می تواند شامل عامل های درونی مانند، مشکلات شخصی فرد، اخلاق و… باشد و یا می تواند شمامل عامل های بیرونی مانند تاثیر افراد دیگر بر شخصیت فرد باشد.

روانشناسی خانواده


اگر فردی دارای مشکلات خانوادگی باشد می بایست به یک مشاوره خانواده مراجعه کند. برای مثال اگر کودکی با پدر مادر خود دچار اختلافات جدی است و یا برعکس می تواند برای بهتر شدن روابط خانوادگی و حل اختلافات به مشاوره خانواده جهت دریافت خدمات روانشناسی خانواده مراجعه کند.

روانشناسی رشد


روانشناسی رشد بر تغییرات خلقی و جسمی افراد در زمان رشد نظارت دارد. کودکان و نوجوانان اغلب در زمان بلوغ و رشد خود به روانشناسی رشد نیاز پیدا می کنند. در صورت بروز مشکل در هر مرحله به ویژه در دوره کودکی والدین حتما با این دسته از روانشناسان در ارتباط باشند تا بتوانند آینده ای درخشان برای کودکان خود رقم بزنند و در رابطه با آنها دچار مشکل نشوند.

راهنمای انتخاب بهترین روانشناس در تهران

برای انتخاب بهترین روانشناس در تهران باید در درجه ی اول به این سوال پاسخ داد که روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟ تحصیلات بهترین روانشناس چه تاثیری در نحوه ی درمانش دارد؟ همانطور که می دانید پیدا کردن یک روانشناس خوب بسیار سخت بوده و نیاز به تحقیق بسیار زیادی دارد.

برای یافتن بهترین روانشناس در تهران لازم خواهد بود در خصوص تخصص او اطلاعات کسب کنید یک روانشناس برای ارائه روان درمانی باید در رشته روانشناسی تحصیل کرده و در مقطع کارشناسی ارشد و پس از گذراندن کار آموزی با گرفتن مجوز های لازم به مشاوره و درمان بپردازد . اما متخصص روانشناسی کسی است که در مقطع دکترا تحصیل نموده و بعد از فارغ التحصیلی برای ارائه خدمات روانشناسی فعالیت می کند . برای انتخاب بهترین روانشناس تهران باید حوزه فعالیت اورا بشناسید. از ویژگی های یک روانشناس خوب این است که عمده ی فعالیت هایشان درخصوص زمینه های خاصی می باشد و تمرکز خود را بر طی شدن روند درمانی بیماران می گذارند.

ویژگی-های-بهترین-روانشناس

اگر بخواهیم با شما صادق باشیم باید بدانید که پیدا کردن یک روانشناس خوب مساله ی دشواری است. امروزه با گسترده شدن فضای تبلیغاتی در نت و یک سرچ ساده به این نتیجه می رسید که بسیاری خود را روانشناس برتر و بهترین روانشناس تهران، بهترین روانشناس ایران و جهان می دانند. این امر در حالی است که بسیاری از این افراد حتی رزومه معتبری برای ارائه ندارند. بسیاری مدارک معتبر دانشگاهی نداشته و نمی توانند بیماران خود را به نحو احسنت راهنمایی کنند.

از آنجایی که روانشناسی بحث بسیار حساسی است پیشنهاد ما به شما این است که یک روانشناس با ویژگی های خوب را انتخاب کنید. همانطور که گفته شد تحقیق درباره ی رزومه ی روانشناس خوب می تواند شما را از انتخاب بهترین روانشناس مطمئن کند.

بهترین روانشناس در تهران باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد که در ادامه ی این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

دلایل مراجعه به روانشناس

زمانی که به  بهترین روانشناس در تهران مراجعه می کنید او با تغییر رفتار و احساسات و افکار شما سعی می کند برای رفع مشکلات به شما کمک کند. مهم ترین هدف برای مراجعه به روانشناس بهبود روابط فردی ، و افزایش کارکرد نظام خانواده است. به کمک بهترین روانشناس در تهران می توانید زندگی سالم تری را تجربه کنید . نتایج بدست آمده از جلسات روانشناسی عبارت از :

 • مقابله با انواع فوبیا و ترس ها
 • کاهش علائم افسردگی
 • رهایی از اضطراب و افسردگی
 • مقابله با تغییرات زندگی مانند از دست دادن عزیزان
 • کاهش نوسانات خلقی
 • ترک رفتار های اجباری مانند وسواس
 • حل تعارض با شریک زندگی

ویژگی های بهترین روانشناس

اولین ویژگی برای روانشناس خوب این است که از نظر علمی صلاحیت لازم را داشته باشد. داشتن پروانه حداقل صلاحیت برای یک روانشناس خوب می باشد. همچنین داشتن پروانه ی سازمان نظام روانشناسی نیز می تواند از نشانه های صلاحیت روانشناس خوب باشد.

دومین ویژگی یک روانشناس خوب این است که  باید با صلاحیت و با تجربه باشد تا بتواند به شما در حل مشکلات کمک کند.

ویژگی بعدی یک روانشناس خوب این است که با شما رفتاری حرفه ای دارد. تمام تمرکز را هنگام جلسات درمانی برای شما گذاشته و تمام نکات درباره ی شما را قبل از جلسات مشاوره مرور می کند.

مشاور می داند و برای شما نیز توضیح می دهند که تعداد زیادی رویکردهای درمانی موثر وجود دارند و با تنها یک درمان نمی توان همه ی نیاز های مراجعین را برطرف کرد از این رو رویکردهای درمانی مختلفی استفاده می کند.

این از ویژگی بهترین روانشناس هاست که درباره ی روند درمان برای بیماران خود توضیحاتی می دهند و با اشتیاق به سوالات بیمار در خصوص تکنیک پاسخ خواهند داد.

بهترین روانشناس شما را به گونه ای با خاطرات و احساسات آسیب پذیرتان روبه رو می کند که دچار تروما و شوک نشوید. در واقع بهترین روانشناس در تهران و یا هر شهر دیگری شما را به سمت نقاط تاریک روحتان هل نمی دهد بلکه در کنار شما حرکت می کند.

بهترین روانشناس به طور منظم پیشرفت های شما را بر اساس اهدافتان سنجیده و به شما کمک می کند تا مسیرتان را مشخص کنید.

یک روانشناس خوب به شما کمک می کند تا نقش خودتان را در شاد بودنتان متوجه شوید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

معیار انتخاب بهترین روانشناس

بهترین روانشناس در تهران باید باید با برخورد گرم و صمیمی و ایجاد حس اعتماد امکان گفتگوی فعال را فراهم کند. زمانی یک روانشناس مورد اعتماد شماست که بتواند به راحتی در خصوص مسائل و مشکلات درونی  خود با او صحبت کنید. بنابراین اگر به دنبال یک روانشناس خوب در تهران هستید حتما این را در نظر داشته باشید که با رفتار و کردار خود به شما می فهماند که با نهایت تمرکز به مشکلات شما رسیدگی می کند و قادر است. در ارتقای سطح کیفیت زندگی به شما کمک نماید. همچنین بهترین روانشناس در تهران یاید شونده خوبی باشد تا بتواند مشکلات را شناسایی و ارزیابی کند او این حس را به شما منتقل می کند که در کانون توجه او هستید اغلب افراد پس از گفت و گو  با روانشناس احساس می کنند توانسته اند تمام مشکلات خود را کامل بیان کنند.

اهداف درمانی روانشناس

یک روانشناس خوب در تهران بی شک پس از درک مشکل بیمار اهداف درمانی مشخصی را تعیین می کند .
 این اهداف کمک می کند که بیمار درک صحیحی از مشکل داشته باشد برخی از این اهداف عبارتند از :

 • انتخاب مناسب ترین نوع درمان
 • کاهش علائم
 • افزایش عزت نفس
 • بهبود روابط بین فردی
 • فهم دقیق مشکلات
 • رشد شخصیت

روانشناس باید چه مهارت های فردی داشته باشد؟

بهترین روانشناس در تهران کسی است که مهارت فردی لازم را برای ارائه با کیفیت خدمات روانشناسی دارا باشد .  علم روانشناسی ترکیبی از انواع مهارت ها در کنار دانش است . یک روانشناس خوب به خوبی احساسات

خود را مدیریت می کند . برخی از مهارت ها عبارتند از :

 • مهارت های ارتباطی موثر
 • همدلی کردن
 • مهارت گوش دادن
 • درک و فهم مراجعه کننده
 • مهارت ازتباطی موثر
 • مهارت پرسشگری
 • مهارت های حمایتی
 • برنامه محور بودن
ویژگی-های-روانشناس-خوب

روانشناس باید دارای چه اصول اخلاقی باشد؟

در تمامی تخصص هایی که به نحوی به سلامت افراد مرتبط هستند اصول اخلاقی اهمیت زیادی خواهد داشت . روانشناسی نیز از این اصل مستثنی نمی باشد . بنابراین بهترین روانشناس در تهران همیشه به اصول اخلاقی پایبند است . همچنین زمانی که به بهترین رواشناس در تهران مراجعه می کنید ممکن است اطلاعات شخصی و خصوصی خود را با آن در میان بگذارید . بنابراین پایبندی به حریم خصوصی اهمیت زیادی دارد . برخی از این اصول عبارتند از :

 • مسئولیت پذیری در قبال مراجعه کننده
 • به سر انجام رساندن درمان
 • محافظت از اطلاعات شخصی مراجعه کننده
 • ایجاد محیطی امن و همراه با آرامش برای طول درمان
 • تصمیم گیری های اخلاقی موثر

نظر یک روانشناس خوب درباره افزایش اعتماد به نفس

یکی از مهم ترین نکات در حوزه روانشناسی که از سوی والدین بسیار مورد سوال قرار می گیرد، نحوه افزایش اعتماد به نفس از دوران کودکی است، به اصلاح چگونه اعتماد به نفس کودکان را از بچگی افزایش دهیم؟ در ویدئوی زیر خانم آمنه ذاکری در این باره صحبت کرده اند.

ویژگی های بهترین روانشناس

یک روانشناس علاه بر علم و آگاهی لازم دربره این علم باید تجربه کافی و مهارت اجتماعی فوق العاده ای در گرفتن ارتباط با بیمار داشته باشد، زیرا روانشناسی تنها یک حرفه نیست بلکه یک ارتباط ذهنی است که باید روانشناس خوب این کار را انجام دهد، در ادامه مجموعه ای از ویژگی های یک روانشناس خوب بیان خواهد شد.

علاوه بر ویژگی های گفته شده، ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که نمی توان تمامی این ویژگی ها را ذکر کرد، اما در ادامه به صورت خلاصه به چندین ویژگی مهم دیگر یک روانشناس خوب پرداخته خواهد شد:

 • شنونده خوب بودن
 • داشتن ماهیت کنجکاوی
 • خود شناسی
 • ثبات عاطفی
 • دادن حس اختیار به مراجعه کننده
 • تبادل حس راحتی به بیمار

زمان مراجعه به روانشناس

مراجعه به بهترین روانشناس در تهران همیشه برای رفع یک مشکل یا اختلال نمی باشد . برای مشاوره پیش از ازدواج به دنبال یک روانشناس خوب در تهران باشید. همان طور که می دانید ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فرد است برای تصمیم گیری موفق لازم است مهارت هایی را کسب کنید . بنابراین بهترین روانشناس در تهران می تواند تاثیر زیادی در وقوع ازدواج های صحیح و موفق داشته باشد.

اهمیت مراجعه به روانشناس

پیدا کردن بهترین روانشناس در تهران از جوانب مختلفی اهمیت دارد . همان طور که اشاره شد به دلیل ماهیت زندگی در شهر های بزرگ احتمال بروز مشکلات روانشناختی و خانوادگی وجود دارد . از طرف دیگر تعداد افراد و مراکزی که به رائه خدمات درمانی و روانشناسی می پردازند هم بیشتر خواهد بود . بنابراین در خصوص درمان های روانشناسی انتخاب نوع درمان و درمانگر مهم است .یک روانشناس در تهران و یا در سایر شهر ها به حل مشکلات فعلی شما کمک می کند اما این فقط بخشی از فرایند درمان است و هدف اصلی یادگیری حل مشکلات می باشد. شما با شماره گیری ،شماره ی بهترین روانشناس تهران می توانید تمام مشکلات خود را به ایشان سپرده و روند درمانی خود را آغاز کنید.

پاسخ

هجده − چهارده =

Call Now Button